Przystanek Komorze? Gdzie to jest?

Wieś Komorze leży na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, między Czaplinkiem a Szczecinkiem, w województwie zachodniopomorskim. Jak tu dojechać? Spójrz na mapkę.

Najbliższa okolica, czyli widok z okna

Nie trudno się domyślić, że najbliższa okolica jest piękna. Wyobraź sobie, że budzi cię słońce, otwierasz oczy, otwierasz okna i widzisz łagodne, malownicze wzgórza rzeźbione z wyczuciem przez lodowiec. Na wzgórzach pasą się zadowolone z życia konie. Rozległe lasy ze starodrzewiem, zagubione w lasach polany i uroczyska czekają na ciebie. Czeka też jezioro - wyjątkowo piękne i czyste Komorze. 15 minut spacerem i możesz się przyglądać życiu jeziora, życiu łabędzi, kaczek, perkozów i ważek. Możesz się kąpać i opalać.

Trochę dalej niż rzut beretem

Dalsza okolica - jak nietrudno się domyślić - też jest piękna. Warto się wybrać:

  • na Spyczyną Górę, by z wieży widokowej podziwiać panoramę z widokiem na jeziora Żerdno i Drawskie,
  • do rezerwatu przyrody „Jezioro Prosino” - najlepiej z lornetką, by obserwować rzadkie gatunki ptaków wodno-błotnych,
  • do Doliny Pięciu Jezior, by zanurzyć się w magicznym krajobrazie głębokiej doliny z małymi jeziorami wśród bukowych lasów. (Tu swoje źródła ma Drawa, ale kajakarze poznają ją najwcześniej za jeziorem Żerdno),
  • na torfowiska zwane „Zielonym Bagnem” oraz do wielu innych, nie odkrytych jeszcze miejsc, które czekają na ciebie.
  • Jak dobrze mieć sąsiada, bo sąsiad ma konie!

    Dosłownie rzut beretem od Przystanku Komorze jest stadnina koni. Dzięki temu, jeśli chcesz, możesz połączyć odpoczynek z jazdą konną - po tak pięknym, urozmaiconym terenie to naprawdę wielka atrakcja. Jeśli jeszcze nie umiesz jeździć konno, na pewno się tutaj nauczysz.

    Nad jeziorem Komorze znajdziesz też wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych.